Content - Autoneum CZ s.r.o.

Autoneum CZ s.r.o.

Vítejte v kariérní sekci webových stránek společnosti Autoneum CZ s.r.o.

Autoneum patří mezi světové lídry v akustických a tepelných řešeních pro automobilový průmysl. Sídlo firmy je ve švýcarském Winterthuru. Společnost vyvíjí a vyrábí komponenty, komplexní moduly a systémy pro interiér vozu a motorovou část, jakož i protitepelné štíty a obložení spodku vozidel. K hlavním zákazníkům společnosti patří největší světoví výrobci automobilů na hlavních trzích, jako je Evropa, Severní Amerika, Jižní Amerika a Asie. Autoneum působí v 45 lokalitách ve více než 20 zemích světa a zaměstnává celosvětově více než  9 500 pracovníků, z toho přes 7,8 % v České republice. Společnost je od roku 2011 vedena v SIX Swiss Exchange burze pod kódem AUTN.

Autoneum působí v České republice od roku 1994, kdy ještě pod značkou Rieter zakoupil 4 závody bývalého státního podniku  Elitex  Ústí nad Orlicí. Od roku 1994 do současné doby proběhlo několik strukturálních změn a rozdělení firmy.

V současné době jsou 3 závody začleněné pod společnost Autoneum CZ s.r.o. rozmístěny v pardubickém a plzeňském  kraji, kde firma zaměstnává celkově 750 zaměstnanců.  Výrobní program je zaměřen  na komponenty, moduly a komplexní řešení pro interiér vozidla, zavazadlový prostor a oblast motoru. Interiérové díly (většinou izolační) zabraňují vniknutí hluku, tepla, chladu do kabiny a zároveň tvoří pohledový vnitřek kabiny (kobercové díly, látkové interiérové díly).  Dále vyvíjíme a vyrábíme nástroje a formy sloužící k výrobě těchto dílů.

V pardubickém kraji, v Chocni se nachází centrála firmy a závod nástrojárna Hnátnice.

V plzeňském kraji  vznikl v roce 2011 nejmladší závod, který je umístěn v Boru u Tachova.

Během svého působení se stalo  Autoneum  CZ s.r.o. významným  zaměstnavatelem  na Ústeckoorlicku a již také na Tachovsku. Pečuje o své zaměstnance, spolupracuje se školami a podílí se také na dění v regionu.

Abychom Vám zjednodušili rozhodování při změně zaměstnání či přijetí nového pracovního místa v naší firmě přinášíme Vám několik odpovědí na důležité otázky.

Co je třeba k tomu, abyste se mohli stát součástí našeho týmu?

Odvaha
Vždy hledáme vzácné osobnosti, které mají dostatek zdravého sebevědomí, aby se postavily za své názory a odpovědně prosazovaly řešení, která jsou v souladu s našimi principy a hodnotami.

Nadšení pro inovace
Naše společnost je orientovaná na trvalé zlepšování, které je základním předpokladem úspěchu v automobilovém průmyslu. Trvalé zlepšování, nadšení z práce, odpovědnost, smysl pro zjednodušování a inovace patří mezi hlavní hodnoty naší firemní kultury a naši zaměstnanci za nimi plně stojí.

Jasná a konstruktivní komunikace
Jasná komunikace mezi členy týmu je zásadní pro zabránění případnému nedorozumění. Objektivní a upřímná výměna názorů vytváří prostředí důvěry a inspirace. To neznamená pouze poskytovat konstruktivní zpětnou vazbu, ale také naslouchat.

Podnikatelský duch a efektivita
Naši zaměstnanci jsou nesmírně zvídaví a vždy hledají možnosti tam, kde je ostatní nevidí. Nebojí se pouštět do řešení složitých problémů a flexibilně reagují na požadavky zákazníků. Chápou, že jasně nastavené priority a dobré plánování je klíčem k profitu firmy.

Jací kandidáti získají uplatnění v naší firmě?

Primárně se zajímáme o kandidáty, kteří mají technickou kvalifikaci. Uplatnění v naší firmě najdou zaměstnanci se strojírenským zaměřením (procesní inženýři, inženýři údržby, konstruktéři, manažeři projektů, pracovníci kvality, obráběči, nástrojaři….) nebo  chemickým zaměřením (procesní inženýři, technologové, pracovníci kvality.).

Proč pracovat v Autoneum CZ s.r.o.?

Nabízíme zodpovědnou práci ve stabilní společnosti, nadstandardní pracovní zázemí nadnárodní společnosti, možnosti dalšího rozvoje, možnost podílet se na mezinárodních projektech a bohatý program zaměstnaneckých výhod.

Získají možnost pracovat v Autoneum CZ s.r.o. také absolventi?

Snažíme se vytvářet vyvážené pracovní týmy, a proto v naší firmě nacházejí uplatnění i absolventi škol, kteří jsou poté vedeni zkušenějšími kolegy. 

Nejdůležitější body  programu zaměstnaneckých výhod:

  • prodloužená doba dovolené o 5 dnů nad zákonný nárok.
  • příspěvek na aktivní využití pracovní doby, odměny za splnění cílů závodu
  • příspěvek na sportovní vyžití
  • příspěvek na závodní stravování
  • příspěvek na penzijní připojištění
  • jazykové kurzy
  • firemní program  na výhodné telefonování
  • a další

Získají možnost pracovat v Autoneum CZ s.r.o. také absolventi?

Snažíme se vytvářet vyvážené pracovní týmy, a proto v naší firmě nacházejí uplatnění i absolventi škol, kteří jsou poté vedeni zkušenějšími kolegy.

Autoneum. Mastering sound and heat.